(A képet itt találtam: http://www.trigonstudio.shp.hu/hpc/web.php?a=trigonstudio&o=gyongyszemek_az_eletrol_az_elethez_orG)
Lezajlott a fenti című konferencia, és kiosztották a díjakat a diákoknak kiírt pályázatra beérkezett pályaművekre.
Az első helyezést egri nyolcadikosok kapták.
Nekem a 3. helyezést elért turai nyolcadikosok munkája tetszik a legjobban, íme:
[youtube https://www.youtube.com/watch?v=kwzub3wKcFI&version=3&hl=hu_HU]
<object width=”480″ height=”360″><param name=”movie” value=”https://www.youtube.com/v/kwzub3wKcFI?version=3&hl=hu_HU”></param><param name=”allowFullScreen” value=”true”></param><param name=”allowscriptaccess” value=”always”></param>
Szólj hozzá!
A tanév elején a munkatervemben 2 fő feladatot határoztam meg. Az egyik a gyerekek olvasásra, könyvtárhasználatra nevelése, motiválása volt. A másik az iskola nevelő-oktató munkájához való hozzájárulás a könyvtár eszközeivel.
Úgy érzem, erőmhöz, lehetőségeimhez mérten teljesítettem a kitűzött célokat.
Kiemelném az év eredményeiből az olvasásra, irodalomszeretetre nevelés segítőjeként és eredményeként is működő Költögető blogot. A gyerekek láthatóan szeretnek játszani a szavakkal, rímekkel, versekkel. Talán olyanok is, akikről eddig nem gondoltam volna. És eközben az irodalommal foglalkoznak, ami nagyon jó és hasznos. A Költögető blog a kapcsolatépítés eszközeként is bizonyított, segítségével kapcsolatba kerülhetnek diákjaink az irodalmi élet szereplőivel. Olyan, akár személyes kapcsolatba is, amelyre a Költögető nélkül esélyünk sem volna. Remélem jövőre is lesz lendület, lesz újabb „gyerekírta” vers és gördül tovább a Költögető szekere. Kérem ehhez a kollégáim figyelmét és támogatását.
A tervbe vett rendezvényekből egyet, a „tündérkönyvtárat” idő hiányában nem sikerült megvalósítani. Helyette jöttek olyan feladatok, melyek a tanév elején még nem voltak előre láthatóak: a Kisvackor irodalmi pályázat, a Meseutca versmondó pályázata, és a háromféle könyvtárhasználati verseny, melyek külön-külön is többfordulósak voltak.
Eseménydús és élményekben gazdag tanévet tudhatunk magunk mögött.
Köszönöm minden kollégámnak a munkámhoz nyújtott segítséget.
Szólj hozzá!
Térjen be hozzánk, jöjjön el a mi utcánkba! Hogy miért? Mert olyan mesét mondunk Önnek és szeretteinek, amelynek mindannyian szereplői vagyunk. "A mi utcánkban jól megfér a szakértelem és a játék, a mese és a valóság. Nálunk biztos támpontot találhat mindenki, akinek gyerekkönyvekkel, (vizuális) neveléssel kapcsolatos kérdései akadnak."
Elkötelezett, hozzáértő munkatársaimmal együtt olyan átfogó információs magazint szeretnénk létrehozni, amely a tájékoztatás mellett követhető mintát is mutat! Szeretettel és szakértelemmel várjuk Önöket! Kérem, lakjanak velünk!
A szerkesztőség tagjai pedagógusok, irodalmárok, nyelvi szakemberek, de egyben gyakorló szülők is, akik fontosnak tartják az olyan könyvek népszerűsítését, amelyek az életkori sajátosságokat figyelembe véve magas színvonalon szórakoztatják, tanítják a fiatalokat.
Szólj hozzá!
A Magyar Lapkiadók Egyesülete pályázatot hirdet
"Te vagy az én emberem!" címmel interjúkészítésre 6–14 éves diákoknak.
Várják azoknak a diákoknak a jelentkezését, akik szeretnék kielégíteni kíváncsiságukat egy felnôtt iránt úgy, hogy újságban megjelentethetô interjút készítenek vele.
Az egyesület létrehozza a személyes kapcsolatot a kiválasztott személlyel, a pályázó diák pedig faggathatja az interjúalanyt kénye-kedve szerint, majd megírja az interjút, mely igazi lapokban, újságokban jelenhet meg.
A "Te vagy az én emberem!" pályázatra való jelentkezésnek egyszerű feltételei vannak, melyek megtalálhatók a www.olvasasraneveles.hu honlapon.
A pályázatokat postai úton, ajánlott levélben kell eljuttatni 2010. április 1-jéig az alábbi címre:
Te vagy az én emberem!
Magyar Lapkiadók Egyesülete
1016 Budapest, Naphegy tér 8.